Fenomén dobrého slova

Knihy Anastasie Novych, známé slovanské spisovatelky, vyvolaly novou vlnu zájmu čtenářů. Úspěch jejího díla spočívá v tom, že každý v jejích knihách vidí, stejně jako v zrcadle, něco zvláštního, čistě osobního. Autorka navíc ve svém textu zmiňuje tajemná proroctví, která se v posledních letech s obdivuhodnou přesností začala naplňovat.

Není možné popsat všechno, co mě v této knize uchvátilo. Prozradím jen to, že kniha má dobrý konec. Teď už můžu s jistotou říct, že knihy A. Novych nejsou módním spotřebním zbožím na jedno použití. Neustále se k nim budete vracet možná proto, že jsou v nich ukryty odpovědi na věčné otázky lidské existence, jeho smyslu a cílů, které jsou aktuální pro každého a v každé době.

Knihy vás upoutají nejen svým moudrým a jednoduchým příběhem, ale jsou zároveň plné takové upřímnosti, lásky a srdečnosti, které jen těžko vyjádříte pouhými slovy. Pocítí to každý, kdo se dokáže ponořit do neskutečně krásného světa hrdinů.

Z ohlasů čtenářů :

Markéta (53), Česká republika:

Knihu Sensei ze Šambaly jsem přečetla já i moje dospívající dcera. Je to úžasná kniha! Dobře se čte a dodává spoustu pozitivní energie. Našly jsme hodně společných témat, o kterých jsme mohly diskutovat. Proto je kniha zajímavá jak pro mladé, tak i pro starší lidi.
Kniha nám ukazuje, jak zvládnout negativní myšlenky. Je mi moc blízká myšlenka absolutní svobody člověka – shora je nám dáno právo na vnitřní volbu. Je to více než jenom kniha!

Marie (18), studentka, Německo:

Knihu Anastasie Novych Sensei ze Šambaly mi dal k narozeninám spolužák na univerzitě. Moc se mi zalíbila! Všechno, co je v ní napsáno, souzní s mým vnitřním světem… Pochopila jsem hodně věcí, zejména to, co je to pravá Láska… Teď znám odpovědi i na složité životní otázky… Je skvělé, že se v České republice vydávají tak dobré knihy.

Tomáš (35), podnikatel, Česká republika:

Přečetl jsem mnoho knih, ale žádná z nich mě nezasáhla tolik, jako tato! Knihy Anastasie Novych skutečně vynikají nad všemi dostupnými knihami. Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie. Nevím, s čím bych je mohl porovnat… Myslím si, že je to pro knižní svět velký objev! Možná je to důvod, proč jsou tyto knihy tak populární…
Znamená to jednu věc – lidé takové knihy potřebují. Označil bych je za praktický návod na to, jak se změnit k lepšímu.

Michal, Rakousko:

V knihách Anastasie Novych jsem našel mnoho předpovědí, které se v poslední době začaly naplňovat s podivuhodnou přesností. Myšlenky „zabalené“ v dobrodružném příběhu… navíc velmi přesné a reálné. Měli bychom se zamyslet nad sebou samými a změnit se k lepšímu… pokud ještě není pozdě.

Dagmar L., vedoucí psychologického centra, Slovensko:

Když jsem přečetla knihu Anastasie Novych Sensei ze Šambaly, pochopila jsem, že to může být vynikající psychoterapeutická pomůcka pro všechny, kteří se v tomto životě cítí ztracení nebo kteří hledají cestu, jak rozvíjet svou osobnost. Ne jeden člověk mi za tuto knihu poděkoval. Není to jen tak obyčejná kniha – je to rodinný lékař! S její pomocí si uvědomujeme, jak může dobré slovo působit jako balzám na duši.

Velmi jsem se chtěla seznámit s autorem těchto úžasných knih a vnitřně jsem cítila, že jsem k takovému setkání připravená. Ale i když jsem se snažila, nedokázala jsem ji najít. Jak jsem se později dozvěděla, autorka si od začátku nepřeje zveřejňovat svoji totožnost. Pevně věří, že kniha řekne a pomůže lidem mnohem více, pokud si ji budou spojovat s něčím vnitřním, a nikoliv s konkrétní osobou. V naší moderní době plné reklamy je tato skutečnost přímo k neuvěření.

Samozřejmě tato skromnost autorku šlechtí a zároveň velmi přitahuje, nutí hledat odpovědi na naše vnitřní otázky v knihách. Tímto způsobem se člověk obrací k sobě samému a snaží se pochopit svůj vnitřní svět.

Knihy Anastasie Novych nám pomáhají pochopit především sebe samých. Uvědomit si, že na tomto světě není všechno tak špatné. Dobro plodí dobro. Člověk musí začít přemýšlet pozitivně a život k nám začne přitahovat všechno to, co je dobré. Když se měníme zevnitř, měníme zároveň i své okolí a začínáme vidět krásu světa v úplně jiných barvách, jakoby nám z očí spadla mlhavá clona.

To, že tato úžasná kniha oslovuje a zanechává v lidských duších tu nejlepší odezvu, znamená, že máme naději na lepší budoucnost. Vždyť náš slovanský národ vždycky měl, a stále má, obrovský latentní duchovní potenciál, který s prvními záblesky slunce narovnává své lístky a vytváří bohaté květenství. Blíží se doba, kdy naše země zazáří v celé své kráse, osvětlená konáním dobrých lidí, kteří jsou skutečným bohatstvím jakékoli civilizované země.
                                                                                                             Libuše Svobodová

Obsah   |  Nahoru

Obsah        Zpět na článekNázev stránky:

Fenomén dobrého slova: Anastasie NOVYCH: O autorovi

Stránka vytvořena za 0.043 sec..