Osteochondróza pro profesionálního pacienta

Tato kniha je skutečný objev pro ty, kteří trpí onemocněním páteře, stejně jako pro ty, kteří se s tímto problémem setkají poprvé. Čtenář zde najde podrobné informace o výhodách a nevýhodách různých způsobů léčby osteochondrózy (lékařském, chirurgickém, chiropraktickém, o trakci páteře, posilování svalového korzetu…)

Dozví se zde, jak funguje páteř a co má dělat, aby si ji udržel zdravou co nejdéle! Tato kniha obsahuje důležité informace pro pacienty jako například: co by měli vědět, když se obrací na lékaře s problémy páteře, jak se lze vyhnout invaliditě, jak předejít podvodům ze strany ošetřujících lékařů. Poutavou formou jsou zde předloženy jednak základní pojmy z anatomie páteře, jednotlivé etapy rozvoje osteochondrózy, ale především se zde můžeme dočíst o nejnovějších vědeckých poznatcích v oblasti obnovy (regenerace) poškozené meziobratlové ploténky metodou vertebrorevitologie – odstranění výhřezu meziobratlové ploténky bez nutnosti operace!

Kniha „Osteochondróza pro profesionálního pacienta“ je velmi zajímavá díky příkladům ze skutečného života, exkluzivním informacím, jak z oblasti medicíny, tak z oblasti exaktních věd (fyziky, geometrie, hydrauliky, akustiky, atd.), ale také z  oblasti mezilidských vztahů. Obsahuje jedinečný dokumentární materiál a mnoho Ilustrací (kresby, fotografie, obrázky, MRI), které jasně ukazují, co se skutečně děje s naší pateří za měsíc, rok, dva roky, pět let po uplatnění určitého způsobu léčby. Kniha se snaží naučit čtenáře rozpoznávat různé stupně degenerativních onemocnění ploténky, číst snímky, odlišovat protruzi od výhřezu meziobratlové ploténky. Tyto znalosti pomáhají předejit zbytečné operaci páteře a komplikacím, které mohou nastat po chirurgickém zákroku. Vysvětluje, proč se po operaci často dostavuje recidiva výhřezů meziobratlové ploténky a to, jaká je prvopříčina vzniku výhřezů, protruzi a jiných komplikací, které jsou důsledkem degenerativně dystrofického poškození páteře.

Kniha „Osteochondróza pro profesionálního pacienta“ dává nahlédnout do základních praktických aspektů.

Například prof. Danilov upozorňuje, že léky pouze dočasně tlumí bolest v počátečních stádiích onemocnění, a při osteochondróze v pokročilejších stádiích, při přítomnosti výhřezu ploténky, už jenom léky nepomohou. Jen málo lidí si uvědomuje, co obnáší metoda trakce páteře. Autor knihy popisuje fyzické procesy, které při tom probíhají a ukazuje, k čemu to může vést. Profesor Danilov rovněž doporučuje, aby čtenáři slepě nedůvěřovali reklamě na určité „zázračné“ zdravotnické zákroky či preparáty: „Když člověka začnou najednou trápit vážné problémy se zády, začíná se bohužel chytat všeho. Ale pokud by měl alespoň základní znalosti z této oblasti, tak by nejen ochránil svoje zdraví před ještě většími komplikacemi, ale také by si ve svém okolí vyhledal skutečné odborníky, absolvoval by diagnostická vyšetření a vyznal by se v tom, jakou léčbu mu předepisují a proč je to nezbytné. Mohl by tedy do určité míry odborně kontrolovat průběh léčby své páteře a nenechal by se podvést a klamat nečestnými lidmi. Konec konců je to jeho zdraví a od jeho kvality se odvíjí celý život!“

Kniha objektivně popisuje výhody a nevýhody metod prevence rozvoje osteochondrózy – metodu manuální terapie, fyzioterapie, posílení svalového korzetu. Poskytuje jedinečné informace o tom, jaká je ve skutečnosti příčina praskání (lusknutí) při manuální terapii, a co se za tím skrývá, proč se u pacienta vyskytne dočasná úleva, stav lehkosti, euforie, ale pak se bolest vrátí znovu.

Profesor Danilov podrobně seznamuje čtenáře s tím, co že se může skrývat za bolesti zad. Vždyť osteochondróza je komplexní a „mnohotvárné“ onemocnění. Je velmi důležité stanovit přesnou diagnózu. Zcela různé příčiny mohou vyvolat výskyt stejných symptomů. Od správné diagnózy závisí i způsob léčby. Kniha „Osteochondróza pro profesionálního pacienta“ obsahuje mnoho praktických příkladů, včetně dokumentárně doložených výsledků odstranění výhřezu meziobratlové ploténky bez nutnosti chirurgického zákroku metodou vertebrorevitologie, vyvinutou profesorem Danilovem. Také je popsán a potvrzen snímky MR vyšetření bezprecedentní případ úplné obnovy ploténky (regenerace), dříve odstraněné v průběhu operaceDokonce jsou zde uvedeny výsledky pozorování vzájemného působení vertebrogenních patologií s mužskou a ženskou neplodností. Autor se dělí o jedinečné výsledky léčby páteře profesionálních sportovců, zvýšení jejích výkonu bez dopingu, jakož i o další vědecké a praktické výsledky použití nejnovějších metod v oblasti regenerace poškozené meziobratlové ploténky metodou vertebrorevitologie.

Autor lékařského bestselleru - profesor, akademik Igor Danilov má za sebou více než 20 let úspěšné praxe v oblasti vertebrologie, a je autorem řady vědeckých patentů. Žije a pracuje v Kyjevě, má soukromou kliniku v blízkosti Kyjevo-Pecherské Lavry. Na léčbu k němu přijíždějí pacienti z různých zemí celého světa, což není překvapivé, protože jeho praktické zkušenosti v regeneraci meziobratlové ploténky jsou jedinečné a nemají ve světě obdoby. Kniha prof. Danilova „Osteochondróza pro profesionálního pacienta“ získala širokou popularitu jak u odborníků, tak i laiků a stala se moudrým průvodcem pro ty, komu není lhostejné vlastní zdraví a zdraví jeho blízkých. Zanechat komentář


Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"